Aktuální informace v souvislosti s COVID-19

Vytvořeno pondělí 16. březen 2020 11:13

Vážení rodiče, žádáme Vás, abyste sledovali web školy vzhledem k uzavření škol a následným restrikčním opatřením vlády ČR, zejména v souvislosti s karanténou.

Minimálně do 24.3. budou na webu školy doplňovány učební materiály a úkoly pro žáky.

Pro žáky 1. stupně rozjíždí Česká televize vzdělávací pořad UčíTelka vždy ve všední den od 9:00 do 9:25. (na webu ČT ke spuštění kdykoli).

Aktuální informace k problematice KORONAVIRU v kraji:

Mimořádná opatření a doporučení, která platí v Moravskoslezském kraji k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2

• Vláda ČR vyhlásila ve čtvrtek 12. března od 14 hod. na dobu 30 dnů nouzový stav.
  • Dalším opatřením vlády je s účinností od 14. března od 6:00 hod do 24. března omezení maloobchodního prodeje. Zavřeny budou také tržnice, zakázány jsou návštěvy ve věznicích.
  • Od pondělí 16. března dojde k uzavření hranic ČR.
  • Rada Moravskoslezského kraje schválila 10 milionů korun na operativní řešení situace.
  • Nová informační linka v souvislosti s koronavirem: 1212
  • V případě vážných zdravotních problémů či ohrožení života volejte linky 155 a 112
  • Bezplatná Linka seniorů na telefonním čísle 800 200 007
    (v provozu od 8 do 20 hodin). Volajícím pomůže: zorientovat a najít správné informace, zprostředkovat kontakt na organizace, které mohou pomoci v místě, propoji se s dobrovolníky, sestavit krizový plán, sdílet jejich obavy a hovořit o tom, co je trápí)