Příběhy bezpráví na naší škole

Vytvořeno středa 27. listopad 2019 7:44

Naši žáci 9. ročníku se účastnili projektu „Příběhy bezpráví – měsíc filmu na školách“.

DSC03544  DSC03546

Nejprve zhlédli všichni zúčastnění dokumentární film 1989: Z dopisů přes železnou oponu. Poté následovala beseda s pamětníky – vzácnými hosty p. L. Žídkem (87 let) a p. Ing. R. Sochorcem (88 let), kteří nás poctili svou návštěvou již v minulosti. Oba dva pamětníci seznámili žáky s důvody své perzekuce během komunistického režimu a přiblížili současné mladé generaci, jak vypadal pobyt a každodenní život v komunistickém kriminále a práce v uranových dolech.

Závěrem popřáli žákům, aby si vážili svobody, dokázali se v životě vždy dobře rozhodnout a dokázali také odpustit a šířit mezi lidmi dobro a lásku.

                                                                                                                                 Mgr. Jan Číhal

Vyhledávání

Designed by Free Joomla Templates