Zhodnocení školního kola dějepisné olympiády

Vytvořeno středa 23. listopad 2016 11:32

Dne 22. 11. 2016 se na ZŠ Ostrava–Hrabůvka, Klegova 27, p.o. uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády, kterého se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníku. Tématem letošního 46. ročníku dějepisné olympiády byla osobnost Marie Terezie: „Marie Terezie – žena, matka, panovnice aneb Habsburkové 18. století“.

Vítězem školního kola dějepisné olympiády ve školním roce 2016/2017 se stal Roman Kratochvíl, žák 8.A třídy, který získal 44 bodů z 60 možných (úspěšnost 73,33 %).

Do okresního kola rovněž postupuje z druhého místa Daniel Peter, žák 8.B třídy, s celkovým počtem 42 bodů (úspěšnost 70%). K postupu do okresního kola bylo zapotřebí dosáhnout alespoň 60 % správných odpovědí.

Děkuji všem žákům za účast ve školním kole DO a hodně štěstí přejeme postupujícím Romanu Kratochvílovi a Danielu Peterovi při řešení úkolů v okresním kole DO.

                                                                                                                     Mgr. Jan Číhal

Vyhledávání

Designed by Free Joomla Templates