Aktualizováno pondělí 15. únor 2016 22:12

eu logoNaše základní škola se zapojila do výzvy č. 57. Jedná se o dotační program z OP VK (prioritní osa 1., oblast podpory 1.1.) vyhlášený MŠMT. Ze 4 nabízených šablon si škola vybrala 2 a získaná finanční podpora 236 832 Kč tak byla určena  na rozvoj technických dovedností žáků na 2. stupni a individualizovaný rozvoj ústních komunikačních dovedností učitelů v anglickém jazyce s využitím ICT formou blended-learningu. Rozhodující část dotace směřovala na vybavení školní dílny.

obr3

Výzva č. 57 Výzva č. 57

Zpráva z projektu Rozvoj technických dovedností na 2. stupni ZŠ z výzvy č. 57 Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Naši žáci 7. tříd se v rámci předmětu Pracovních činností zapojili do projektu, jehož cílem bylo rozvíjet jejich technické dovednosti a rovněž tzv. měkké kompetence. Žáci pracovali pod vedením učitele Marka Jeníka se dřevem (řezání, broušení, vrtání a spojování).

Realizovali výrobu geometrické pomůcky s možností využití pro školní družinu a žáky 1. stupně. Podařilo se je tímto nápadem zaujmout a tak zvýšit jejich motivaci pro samostatnou práci a pečlivé provádění jednotlivých pracovních úkonů.

Pro naši školu bylo přínosem nejen zapojení žáků do projektu a výroba praktické pomůcky pro mladší spolužáky, ale škola rovněž získala finanční dotaci na modernizaci vybavení učebny dílen. Prostředky byly využity k nákupu dílenského nářadí, s nímž budou žáci dále pracovat na nových výrobcích.

Žáci úkol zvládli, vzájemně ocenili výsledky své práce a sebekriticky zhodnotili činnosti, ve kterých by se měli zlepšit.