Ovoce a zelenina do škol; Mléko do škol

Aktualizováno úterý 12. září 2017 9:10

Novinky pro školní rok 2017/2018

a) Jak bude projekt Ovoce a zelenina do škol vypadat v letošním školním roce?

projekt OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL je od letošního školního roku určen pro VŠECHNY žáky základních škol, tedy nejen pro první stupeň, ale i pro druhý stupeň základních škol. 
I letos budeme dodávat minimálně dvakrát měsíčně až dvě porce čerstvého ovoce a zeleniny, krájené ovocné saláty a lisované šťávy a protlaky. Vybrané produkty v BIO kvalitě
V nejbližších dnech také připravíme kalendář závozů, abyste se mohli na bezplatné dodávky ovoce a zeleniny včas připravit.
Vzhledem k tomu, že projekt prochází určitými změnami, tak doprovodná opatření (exkurze, ochutnávky, vzdělávací materiály, apod.) budeme realizovat až po jejich schválení – tedy po 31.12.2017. Aktuality a novinky mohou rodiče sledovat rovněž na portálu www.happysnack.cz

b)
Jak bude projekt Mléko do škol vypadat v letošním školním roce?Čeho se změny týkají?

1)     Neochucené produkty (mléko a jiné výrobky) jsou pro všechny přihlášené žáky zdarma a ochucené mléčné výrobky jsou s doplatkem žáka.

2)     Dotované produkty jsou určeny pro všechny žáky základních a středních škol (včetně přípravných ročníků). Na rozdíl od předešlých let jsou vyloučeny mateřské školy.

3)     Škola uzavírá smlouvu s dodavatelem mléka minimálně na jeden školní rok, změna dodavatele je možná až k následujícímu školnímu roku.

4)     Nově jsou do projektu zařazena tzv. doprovodná opatření (exkurze, ochutnávky, soutěže, vzdělávací materiály, apod.). Tato jsou zdarma a jsou dobrovolná pro všechny zúčastněné. Nabídku zveřejníme až po jejich odsouhlasení ze strany SZIF po 31.12.2017.

 Co budeme dodávat? 

1)     V září a v říjnu dostanete zdarma 2x za měsíc jednu porci neochuceného polotučného mléka pro každého přihlášeného žáka / studenta.

Toto vyplývá z Oznámení o minimálním počtu dodávek produktů za měsíc ve školním roce 2017/2018 - Mléko do škol (vydává SZIF).

2)     V nejbližších dnech připravíme kalendář závozů, abyste se mohli na bezplatné dodávky mléka včas připravit.

3)     K 31. 10.2017 bude vyhlášen nový finanční limit a lze předpokládat, že od listopadu budeme dodávat i jiné produkty: čerstvé sýry, jogurty, acidofilní mléka. Vybrané produkty v BIO kvalitě.

Happysnack ve šk. roce 2016-2017

Aktualizováno středa 8. únor 2017 7:11

Odkazy pro rodiče na web:

http://www.happysnack.cz/skolni-automat/nabidka-v-automatu/

Chcete mít přehled? Happysnack umožňuje rodičovskou kontrolu! Po přihlášení můžete sledovat výběry z automatu, zvolit si skupiny výrobků, které odpovídají Vaší představě o zdravé svačině, nastavit si denní limity nebo automatické zasílání emailů při poklesu či dobití kreditu.
http://www.happysnack.cz/skolni-automat/aktuality/vy-jako-rodic-rozhodujete-co-si-vase-dite-koupi/

Jak dobít kredit na kartičce Happysnack? Nabízíme tyto způsoby: převodem z bankovního účtu, kartou na internetu, zasláním SMS Premium, Mobito platbou či poštovní poukázkou.
http://www.happysnack.cz/skolni-automat/jak-dobit-kredit/

Mléko do škol

Aktualizováno čtvrtek 26. únor 2015 12:48

mleko logo

Od března 2013 zahájila naše škola spolupráci na projektu Mléko pro evropské školy. I v letošním školním roce 2014/2015 pokračuje úspěšná spolupráce na tomto projektu. Jedná se o program, kdy se Evropské společenství a Česká republika podílejí na podpoře spotřeby mléka a mléčných výrobků u dětí z mateřských, základních a středních škol. V České republice tento projekt zastřešuje Státní zemědělský a intervenční fond (SZIF), spadající pod Ministerstvo zemědělství, ve spolupráci s tzv. schválenými žadateli, resp. dodavateli mléka a mléčných výrobků do škol.

Číst dál: Mléko do škol

Ovoce do škol 2014-2015

Aktualizováno čtvrtek 26. únor 2015 12:48

I v letošním školním roce budou žáci 1. stupně dostávat pravidelně ovoce a zeleninu.

 

banner240x400

Změny v projektu Ovoce a zelenina do škol pro školní rok 2014/2015:

 

V návaznosti na změny v evropských předpisech (nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 1308/2013 a nařízení Komise č. 288/2009) bylo novelizováno také Nařízení vlády č. 478/2009 Sb.

Novelizace Nařízení vlády č. 478/2009 Sb., obsahuje následující změny:

Číst dál: Ovoce do škol 2014-2015

Vyhledávání

Designed by Free Joomla Templates