"Osmičkové roky" na naší škole

Vytvořeno pondělí 22. říjen 2018 7:41

V průběhu měsíce října, kdy se pomalu blíží sté výročí české státnosti, jsme si na naší škole připomněli několika akcemi nejenom rok 1918, který je spojen s vyhlášením samostatné Československé republiky, ale i další významné letopočty, které se tu chvalně, tu nechvalně zapsaly do našich národních dějin.

44433597 337564167004397 163816434990841856 n   

Na začátku října proběhl na prvním i druhém stupni projektový den, kdy se každá třída zaměřila na jeden významný „osmičkový rok“ minulého století a zhotovila prezentaci ve formě velkého plakátu na letopočty 1918, 1938, 1948 a 1968.

Další aktivitou byla několikadenní vědomostní soutěž mezi žáky, kteří vyhledávali někdy až dosti podrobné informace k „osmičkovým letopočtům“, a to od počátků našich národních dějin až téměř po současnost. Nejlepší tři žáci z každé třídy se mohli radovat nejenom z medailového umístění a knižní ceny, ale především z toho, že se nominovali na jednodenní poznávací zájezd do Prahy.

Poznávací zájezd byl završením celého projektu. Vítězové soutěže, tedy 45 žáků školy, zavítali na Pražský hrad, kde společně s paní průvodkyní postupně navštívili katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha, starý královský palác s Vladislavským sálem a Zlatou uličku. Program byl pro všechny účastníky velice bohatý a náročný, ale o to více budou na vše vděčně vzpomínat. - Mgr. J. Číhal

 Další fotografie a videosestřih k projektu "Osmičkové roky" naleznete na FB stránce naší školy https://www.facebook.com/zsklegova/

 

                                                                                                          

Vyhledávání

Designed by Free Joomla Templates